HB Fodbold
9. oktober 2011 - 17:52 af: HBF Bestyrelse
Det er meget glædeligt at to personer i klubben har meldt sig som ansvarlig for to af de store arrangementer i HBF. Begge arrangementer stod i fare for at blive aflyst. Dette er nu afværget.
Heine Kristensen har taget ansvaret for Ungdomsafslutningen 2011 og Søren Nielsen har taget ansvaret for Nilfisk Alto Cup 2012.
For få uger siden eftersøgte vi to personer, som gerne ville stå med ansvaret for to af de store arrangementer i HBF.
Vi havde egentligt forestillet os, at det kunne blive 2 forældre i klubben, men det blev endnu engang to trænere fra HBF, som meldte sig.
Heine Kristensen (U8 Drenge) meldte sig hurtigt til at stå for Ungdomsafslutningen 2011, sammen med en flok frivillige forældre. Heine har sammen med Pia Kjær Larsen, Lena Overgaard, René Justesen, Henrik Nielsen og Susanne Holst allerede afholdt det første møde om tilrettelæggelsen af aftenen. Ungsdomsafslutningen afholdes i Hadsund Hallerne fredag den 4. november.
Søren Nielsen (U11 Drenge) meldte sig lige så hurtigt til at stå for Nilfisk Alto Cup 2012. Dette i samarbejde med Jesper Overgaard og Karsten Floor. Også her er der allerede afholdt de første møder, hvor arbejdsopgaverne er fordelt.
Nilfisk Alto Cup 2012 afholdes i Hadsund Hallerne i 3. weekend i januar.